درباره پروژه ”سوئد می‌سازد” (Sverige Bygger Nytt)

در طول سال‌های آینده، خانه‌ها، آپارتمان‌ها و جاده‌های بسیاری در سوئد ساخته خواهد شد. بنابراین، بسیاری از شرکت‌ها باید افراد بیشتری را استخدام کنند.

پروژه‌ ”سوئد می‌سازد” (Sverige Bygger Nytt) شرایط را برای افرادی که مایل به کار کردن و یافتن شغلی در صنعت راه و ساختمان هستند آسان‌تر می‌کند. این پروژه همچنین شرایط شرکت‌ها را برای یافتن کارکنان آسان‌تر خواهد کرد.

پروژه ”سوئد می‌سازد” (Sverige Bygger Nytt) قصد دارد روش‌هایی جدید برای ارتباط بین شرکت‌ها و افرادی که به دنبال کار هستند ایجاد کند. این پروژه همچنین قصد دارد به افزایش برابری و تنوع در صنعت راه و ساختمان، صنعت املاک و مستغلات و صنعت نصب و راه‌اندازی کمک کند.

خدمات اشتغال عمومی سوئد (Arbetsförmedlingen) مالکیت پروژه ”سوئد می‌سازد” (Sverige Bygger Nytt) را به عهده دارد. این پروژه توسط صندوق اجتماعی اروپا تامین می‌شود. صندوق اجتماعی اروپا از پروژه‌های درون اتحادیه اروپا که اشتغال ایجاد می‌کنند و شانس همه افراد برای عضوی از جامعه بودن را افزایش می‌دهند، حمایت می‌کند.

پروژه ”سوئد می‌سازد” (Sverige Bygger Nytt) به چهار بخش تقسیم می‌شود:

1. به‌کارگیری درخواست‌کنندگان

پروژه ”سوئد می‌سازد” (Sverige Bygger Nytt) برای افرادی که می‌خواهند در صنعت راه و ساختمان، صنعت املاک و مستغلات و صنعت نصب و راه‌اندازی کار کنند، جلساتی را برگزار می‌نماید. در طی جلسات، افرادی که قصد دارند شغلی بیابند، می‌توانند از فرصت‌های موجود استفاده کنند.

2. جعبه‌ابزار

از طریق روش جعبه‌ابزار، افرادی که قصد دارند برای شغل درخواست دهند، می‌توانند برای مدت دو هفته در صنعت راه و ساختمان به صورت آزمایشی کار کنند. اطلاعات و کار با دانش و مهارت مکالمه سوئدی فرد تطبیق خواهد داشت.

3. اعتبارسنجی حرفه‌ای یا آموزش فنی

پس از دو هفته، افرادی که به دنبال کار هستند، می‌توانند در صورت نیاز کمک بیشتری دریافت کنند. برای مثال، آموزش بیشتر یا حمایت برای نحوه جستجوی شغل.

4. موقعیت‌یابی برای کارآموزی یا اشتغال

پس از بررسی موقعیت‌های مناسب، کارجویان به یک شرکت معرفی می‌شوند. در شرکت مذکور، افراد می‌توانند به کارآموزی بپردازند یا استخدام شوند.

شرکت‌ها نیز می‌توانند در این پروژه شرکت کنند
شرکت‌هایی که در این پروژه شرکت می‌کنند، می‌توانند برای موارد زیر کمک دریافت نمایند:
موقعیت‌یابی برای افراد جویای کار مطابق با نیازهای شرکت •
پیگیری وضعیت پیشرفت کارجویان در محل کار •
ارائه کمک و حمایت در مواقعی که شرکت بخواهد فردی را از میان کارجویان شرکت‌کننده در پروژه استخدام نماید •

فرهنگ واژگان به زبان انگلیسی و عربی
شرکت Skanska فهرستی از واژگان پرکاربرد در صنعت راه و ساختمان، صنعت املاک و مستغلات و صنعت نصب و راه‌اندازی را ترجمه نموده است. واژگان پرکاربرد به زبان انگلیسی و عربی ترجمه شده‌اند.
برای دانلود این فهرست، روی لینک کلیک کنید

آیا مایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره پروژه ”سوئد می‌سازد” (Sverige Bygger Nytt) هستید؟ یک ایمیل به آدرس زیر بفرستید:
sverigebyggernytt@arbetsformedlingen.se